Menu
Klubnyheder 08. august kl. 21:23
KHIF Vinen for 3. kvartal 2016 Så er sommeren rundet, men forhåbentligt får vi en god efter-sommer. Her er rigtig godt bud på vinen til 3. kvartal i år. KHIF Vinen er med både en rød og en rosé vin.
Klubnyheder
KHIF Vinen for 3. kvartal 2016
Klubnyheder
KHIF på Ikast Cup 2016
Klubnyheder
SuperBrugsen Cup 2016
Klubnyheder
Vinderen af Jyske Banks konkurrence

Nyt fra DBU Jylland

Nyt fra DBU

Klubbens hjemmekampe:
August 2016
31.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
-
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 7
Hasselager Hallen
Hårby IK 81
Hasselager Hallen
31.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
0 - 2
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 50 år 11 mands • Kreds 13
Hasselager Hallen
VRI (2)
Hasselager Hallen
September 2016
3.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 85
Hasselager Hallen
FC Skanderborg
Hasselager Hallen
3.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 71
Hasselager Hallen
Eliten FC
Hasselager Hallen
4.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 576
Kolt Skole
BMI (2)
Kolt Skole
4.
søndag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 576
Kolt Skole
BMI (1)
Kolt Skole
4.
søndag
11.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Kolt Skole
BMI (3)
Kolt Skole
4.
søndag
11.30
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Kolt Skole
Brabrand IF
Kolt Skole
4.
søndag
12.10
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Kolt Skole
BMI (3)
Kolt Skole
4.
søndag
12.10
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Kolt Skole
Brabrand IF
Kolt Skole
4.
søndag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 545
Kolt Skole
Stautrup IF
Kolt Skole
5.
mandag
18.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 18
Hasselager Hallen
AGF, Aarhus
Hasselager Hallen
7.
onsdag
17.30
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (3)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
17.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
Stautrup IF (3)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
17.45
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
AIA/Tranbjerg (2)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 53
Kolt Skole
BMI
Kolt Skole
7.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
Harlev IK (1)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 7
Hasselager Hallen
FC Skanderborg
Hasselager Hallen
8.
torsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 80
Kolt Skole
Odder IGF
Kolt Skole
Klubbens udekampe
August 2016
31.
onsdag
18.00
Saxild IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 80
Saxild Skole
Kolt/Hasselager IF
Saxild Skole
September 2016
3.
lørdag
10.00
Harlev IK
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2006) 8M - Efterår • Pulje 12
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
3.
lørdag
10.40
FC Skanderborg
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2006) 8M - Efterår • Pulje 12
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
3.
lørdag
11.30
Galten FS
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 751
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kolt/Hasselager IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
3.
lørdag
12.10
Brabrand IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 751
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kolt/Hasselager IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
3.
lørdag
12.20
IF Lyseng (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 526
Ellekærskolen
Kolt/Hasselager IF
Ellekærskolen
3.
lørdag
12.30
FC Skanderborg
vestergade 3
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 34
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
Kolt/Hasselager IF
vestergade 4
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
3.
lørdag
13.10
Harlev IK
vestergade 4
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 8M - Efterår • Pulje 34
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
Kolt/Hasselager IF
vestergade 4
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
3.
lørdag
14.45
IF Lyseng
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 563
Lyseng Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Lyseng Idrætspark
3.
lørdag
15.00
Viby IF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 325
Viby Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Viby Idrætspark
3.
lørdag
16.00
Torpedo AT
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 131
Holme Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Holme Skole
4.
søndag
11.30
SSV Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 737
Lundbjergvang
Kolt/Hasselager IF
Lundbjergvang
4.
søndag
14.40
Stilling IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 545
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
5.
mandag
18.20
Ry Fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 53
INOX Park
Kolt/Hasselager IF
INOX Park
5.
mandag
18.30
FFD Kralupy
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 132
Holme Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Holme Skole
7.
onsdag
17.45
TMG (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
Kolt/Hasselager IF (1)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
18.00
Harlev IK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 311
Næshøj Idrætscenter
Kolt/Hasselager IF (2)
Næshøj Idrætscenter
7.
onsdag
18.30
Galten FS
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 50 år 11 mands • Kreds 13
Klank Idrætsanlæg
Kolt/Hasselager IF
Klank Idrætsanlæg

Hovedsponsorer

Stadionsponsor

Stadionsponsor

Multibanesponsor

Multibanesponsor

Multibane lysanlæg

Klubsponsor