Menu
Kommende hjemmekampe
August 2020
14.
fredag
19.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
Hasle B (1)
Hasselager Hallen
15.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
BMI/TMG
Hasselager Hallen
18.
tirsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
Prügelknabe IK
Hasselager Hallen
21.
fredag
19.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
Søvind GIF(Aarhus)
Hasselager Hallen
22.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Kolt Skole
BMI
Kolt Skole
22.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Hasselager Hallen
Odder IGF
Hasselager Hallen
23.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Kolt Skole
Harlev IK
Kolt Skole
23.
søndag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Kolt Skole
Søften GF
Kolt Skole
24.
mandag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
CIF
Hasselager Hallen
26.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
IF Lyseng
Hasselager Hallen
26.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Hasselager Hallen
BMI
Hasselager Hallen
26.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Brabrand IF
Hasselager Hallen
29.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
JAI, Aarhus
Hasselager Hallen
30.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Hasselager Hallen
Harlev IK
Hasselager Hallen
September 2020
1.
tirsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Hasselager Hallen
FC Skanderborg
Hasselager Hallen
1.
tirsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF (L5/562)
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2006) • Pulje 1
Hasselager Hallen
Hørning IF (L3/525)
Hasselager Hallen
2.
onsdag
17.45
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
IFSK
Hasselager Hallen
2.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
Resenbro UIF
Hasselager Hallen
2.
onsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF (L5/491)
Herrer
U16
DBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2005) • Pulje 1
Hasselager Hallen
Odder IGF (L4/478)
Hasselager Hallen
4.
fredag
19.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
Nors B (Østjylland)
Hasselager Hallen
5.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 639
Kolt Skole
IVF, Århus
Kolt Skole
6.
søndag
11.20
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Kolt Skole
AIA/Tranbjerg
Kolt Skole
6.
søndag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
Team Østjylland
Hasselager Hallen
6.
søndag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Hasselager Hallen
Viby IF (1)
Hasselager Hallen
7.
mandag
18.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
AGF, Aarhus
Hasselager Hallen
9.
onsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Aarhus Posten
Hasselager Hallen
12.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
FC Silkeborg
Hasselager Hallen
13.
søndag
13.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
AIA/Tranbjerg
Hasselager Hallen
14.
mandag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
IF Fjorden
Hasselager Hallen
16.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
Låsby B
Hasselager Hallen
16.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Vatanspor Oldboys
Hasselager Hallen
16.
onsdag
18.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
Aarhus Lions
Hasselager Hallen
18.
fredag
18.30
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
Fuglebakken KFUM, Århus (3)
Hasselager Hallen
19.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Hasselager Hallen
Stilling IF
Hasselager Hallen
23.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Hårby IK 81
Hasselager Hallen
24.
torsdag
18.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
FC Rangers (1)
Hasselager Hallen
26.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
AIA/Tranbjerg
Hasselager Hallen
26.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
Rask Mølle OIF
Hasselager Hallen
28.
mandag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
BMI
Hasselager Hallen
30.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
Samsø IK
Hasselager Hallen
30.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
Viby IF
Hasselager Hallen
Oktober 2020
2.
fredag
18.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
Nors B (Østjylland)
Hasselager Hallen
3.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
FC Skanderborg
Hasselager Hallen
Kommende udekampe
August 2020
15.
lørdag
13.00
Rask Mølle OIF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Rask Mølle Stadion
Kolt/Hasselager IF
Rask Mølle Stadion
16.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
17.
mandag
19.00
Ugelbølle IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Thorsager Skole
Kolt/Hasselager IF
Thorsager Skole
17.
mandag
19.00
Fuglebakken KFUM, Århus (3)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Højlyngen
Kolt/Hasselager IF (1)
Højlyngen
18.
tirsdag
18.00
Stilling IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Stilling Stadion
Kolt/Hasselager IF
Stilling Stadion
19.
onsdag
18.00
Låsby B
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Låsby Stadion
Kolt/Hasselager IF
Låsby Stadion
19.
onsdag
19.00
tst Fodbold
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Tilst Idrætsanlæg (tst)
Kolt/Hasselager IF
Tilst Idrætsanlæg (tst)
20.
torsdag
18.45
AIA/Tranbjerg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Grønløkke Stadion
Kolt/Hasselager IF
Grønløkke Stadion
22.
lørdag
10.00
Odder IGF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2015) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 344
Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
22.
lørdag
10.30
Ry Fodbold
Herrer
U6
U6 Drenge (2015) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 344
Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
22.
lørdag
10.40
ASA, Aarhus
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 639
Robotize Park
Kolt/Hasselager IF
Robotize Park
22.
lørdag
11.00
tst Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2014) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 309
Lyseng Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Lyseng Idrætspark
22.
lørdag
11.20
Solbjerg IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
22.
lørdag
11.20
TMG
Kvinder
U11
U11 Piger C (2010) 5M - Efterår 2020 • Pulje 711
Mårslet Stadion
Kolt/Hasselager IF
Mårslet Stadion
22.
lørdag
11.30
IF Lyseng (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2014) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 309
Lyseng Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Lyseng Idrætspark
22.
lørdag
14.00
FC Royal
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Viby Gymnasium og HF
Kolt/Hasselager IF
Viby Gymnasium og HF
22.
lørdag
15.00
Stensballe IK
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Stensballe Hallen
Kolt/Hasselager IF
Stensballe Hallen
23.
søndag
10.00
Virup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Virup Skole
Kolt/Hasselager IF
Virup Skole
23.
søndag
10.40
AIA/Tranbjerg
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF
Stilling Skole
26.
onsdag
18.30
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Vestergadeanlægget
Kolt/Hasselager IF
Vestergadeanlægget
28.
fredag
18.00
Aarhus 1900
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Fort Langenæs
Kolt/Hasselager IF (2)
Fort Langenæs
28.
fredag
18.30
FC Rangers (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasle Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Hasle Skole
29.
lørdag
11.40
Brabrand IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2010) 5M - Efterår 2020 • Pulje 711
Lyseng Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Lyseng Idrætspark
30.
søndag
11.15
Samsø IK
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Tranebjerg Stadion
Kolt/Hasselager IF
Tranebjerg Stadion
30.
søndag
11.20
Lystrup IF (3)
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Hasselager Hallen
Kolt/Hasselager IF
Hasselager Hallen
30.
søndag
11.20
Solbjerg IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Vestergadeanlægget
Kolt/Hasselager IF
Vestergadeanlægget
31.
mandag
18.30
VSK Aarhus
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Vejlby/Risskov Centret
Kolt/Hasselager IF
Vejlby/Risskov Centret
September 2020
1.
tirsdag
18.45
FC Sydbyen
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Grønløkke Stadion
Kolt/Hasselager IF
Grønløkke Stadion
2.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Fælleden kunstgræsbane
Kolt/Hasselager IF
Fælleden kunstgræsbane
5.
lørdag
10.40
Hørning IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Malling Skole
Kolt/Hasselager IF
Malling Skole
5.
lørdag
10.40
Aabyhøj IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 639
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
5.
lørdag
13.50
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2010) 5M - Efterår 2020 • Pulje 711
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
6.
søndag
10.00
Horsens B
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Horsens B's Anlæg
Kolt/Hasselager IF
Horsens B's Anlæg
6.
søndag
10.00
TMG
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
6.
søndag
10.00
Ry Fodbold
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Buskelundskolen
Kolt/Hasselager IF
Buskelundskolen
6.
søndag
10.40
Virup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Mårslet Stadion
Kolt/Hasselager IF
Mårslet Stadion
6.
søndag
10.40
ØBG Silkeborg
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Buskelundskolen
Kolt/Hasselager IF
Buskelundskolen
6.
søndag
11.00
Solbjerg IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Lundbjergvang
Kolt/Hasselager IF
Lundbjergvang
7.
mandag
18.45
VSK Aarhus (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Vejlby/Risskov Centret
Kolt/Hasselager IF (1)
Vejlby/Risskov Centret
9.
onsdag
18.00
Silkeborg KFUM
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Søholt Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Søholt Idrætspark
9.
onsdag
18.45
Klub 14 (Aarhus)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Sølystskolen
Kolt/Hasselager IF (2)
Sølystskolen
10.
torsdag
18.45
Hasle B (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Ellekærskolen
Kolt/Hasselager IF (1)
Ellekærskolen
18.
fredag
18.00
FC Horsens
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Designa Arena
Kolt/Hasselager IF
Designa Arena
20.
søndag
14.00
BMI/TMG
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Mårslet Stadion
Kolt/Hasselager IF
Mårslet Stadion
21.
mandag
18.00
Hasle B
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Ellekærskolen
Kolt/Hasselager IF
Ellekærskolen
23.
onsdag
18.15
AC Pink Panthers
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Bøgeskov Idrætsanlæg
Kolt/Hasselager IF (2)
Bøgeskov Idrætsanlæg
26.
lørdag
12.15
IF Lyseng
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Lyseng Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Lyseng Idrætspark
27.
søndag
10.30
Odder IGF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Spektrum Odder
Kolt/Hasselager IF
Spektrum Odder
30.
onsdag
18.00
Hørning IF
Herre- Omklædningrum hjemmehold Nr. 4
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Højbo Stadion
Bane 2
Kolt/Hasselager IF
D - Omklædningsrum udehold Nr. 6
Højbo Stadion
Bane 2
Dommeromk. Dommer omklædning Nr. 5
Oktober 2020
3.
lørdag
13.00
Resenbro UIF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Resenbro Skole
Kolt/Hasselager IF
Resenbro Skole
4.
søndag
12.00
Prügelknabe IK
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Rosenvangsskolen
Kolt/Hasselager IF
Rosenvangsskolen
4.
søndag
13.00
FC Skanderborg
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Fælleden - Øvre
Kolt/Hasselager IF
Fælleden - Øvre
7.
onsdag
17.45
ØKSE
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Skovvangsskolen
Kolt/Hasselager IF (2)
Skovvangsskolen