Menu

Ekstra spiller på banen

Opdateret marts 2020

I kampe i DBU Jyllands ungdoms 8-mands og ungdoms 11-mandsrækker er det tilladt at sætte én ekstra spiller på banen, så længe et hold er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering.

Det anbefales, at hjemmeholdets træner/leder informerer dommeren inden kampstart, at der spilles med reglen.

Resultatet indberettes som normalt af hjemmeholdet.
Holdkort udfyldes som normalt af begge hold.

Læs nærmere i turneringsreglementets § 33.4.

 

;
;
;
;
;
Klubnyheder 04. august kl. 19:58
Træningstider - efterår 2020
Klubnyheder
13. marts kl. 21:45 Inspiration til selvtræning
Klubnyheder
09. marts kl. 18:53 Bliv sponsor
Klubnyheder
08. marts kl. 17:48 Trænerhjørnet
Klubnyheder
01. marts kl. 22:57 Frivillighed
Klubnyheder
01. marts kl. 22:30 Gratis træningsprogrammer fra DBU
Klubnyheder
01. marts kl. 19:42 Nu kommer e-sporten til Kolt/Hasselager - udsat til efter sommerferien
Klubnyheder
05. februar kl. 22:32 AGF Goal Station
Klubnyheder
19. januar kl. 21:01 Ny hjemmeside for Kunstgræs i Kolt-Hasselager
Klubbens hjemmekampe
August 2020
9.
søndag
13.00
Kolt/Hasselager IF
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
FC Horsens
Hasselager Hallen
10.
mandag
19.00
Kolt/Hasselager IF
1 - 2
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
Værum GF
Hasselager Hallen
12.
onsdag
17.45
Kolt/Hasselager IF (2)
livescore
5 - 4
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
Virup IF
Hasselager Hallen
12.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
livescore
4 - 3
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
Silkeborg KFUM
Hasselager Hallen
12.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
0 - 2
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Hørning IF
Hasselager Hallen
14.
fredag
19.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 132
Hasselager Hallen
Hasle B (1)
Hasselager Hallen
15.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Hasselager Hallen
BMI/TMG
Hasselager Hallen
18.
tirsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
Prügelknabe IK
Hasselager Hallen
21.
fredag
19.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 133
Hasselager Hallen
Søvind GIF(Aarhus)
Hasselager Hallen
22.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Kolt Skole
BMI
Kolt Skole
22.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2020 • Pulje 639
Robotize Park
Aabyhøj IF (2)
Robotize Park
22.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U6
U6 Drenge (2015) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 344
Spektrum Odder
Odder IGF (1)
Spektrum Odder
22.
lørdag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2010) 5M - Efterår 2020 • Pulje 711
Mårslet Stadion
Odder IGF
Mårslet Stadion
22.
lørdag
11.15
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U7
U7 Drenge (2014) 3M - lørdag 22/8 • Pulje 309
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (3)
Lyseng Idrætspark
22.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Hasselager Hallen
Odder IGF
Hasselager Hallen
23.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Kolt Skole
Harlev IK
Kolt Skole
23.
søndag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Virup Skole
TMG
Virup Skole
23.
søndag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 756
Kolt Skole
Søften GF
Kolt Skole
23.
søndag
11.20
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Stilling Skole
FC Skanderborg
Stilling Skole
24.
mandag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
CIF
Hasselager Hallen
26.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 101
Hasselager Hallen
IF Lyseng
Hasselager Hallen
26.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 122
Hasselager Hallen
BMI
Hasselager Hallen
26.
onsdag
19.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Hasselager Hallen
Brabrand IF
Hasselager Hallen
29.
lørdag
11.00
Kolt/Hasselager IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (2010) 5M - Efterår 2020 • Pulje 711
Lyseng Idrætspark
Virring Fodbold
Lyseng Idrætspark
29.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 19
Hasselager Hallen
JAI, Aarhus
Hasselager Hallen
30.
søndag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 34
Hasselager Hallen
Harlev IK
Hasselager Hallen
30.
søndag
10.40
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 525
Vestergadeanlægget
Stilling IF
Vestergadeanlægget